کنکوریا

کنکور

کنکوری

سایت کنکور

جزوه
دانلود

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب backbox در کنار ویندوز
سلام دوستان بنده این همه مدت از ویندوز استفاده میکنم و با سیستم عامل ها اشنای ندارم

میخوام کمکم کنید که چجوری BackBox   نصب کنم بدون اینکه هاردم پارتیشن بشن

و بتونم به راحتی باهش کار کنم کلا" میخوام از ویندوز خلاص بشم  Angel  Angel  Angel
پاسخ
سلام دوست عزیز
ابتدا تبریک می گم برای تصمیم به مهاجرتتون  Big Grin
اما کلا برای نصب توزیع های گنو لینوکسی بر روی سیستم شخصی باید نکته زیر رو رعایت کرد :
مقداری فضای خالی جهت نصب آن توزیع باید از قبل در نظر گرفت
یعنی متناسب با نیازتون و توزیعی که می خواهید نصب کنید یک پارتیشن خالی برای سیستم عامل در نظر بگیرید . این حجم می تونه از 5 گیگ یا کم تر تا 20 و 40 گیگ و بیش تر متغییر باشه
اما من پیشنهاد می کنم برای توزیعی که نام بردید 20 الی 30 گیگ فضا در نظر بگیرید .
برای این کار می تونید از برنامه های داخل ویندوز استفاده کنید و یا خودتون دستی با ویندوز یک پارتیشن 20 یا 30 گیگی درست کنید .
پس مرحله ی اول برای نصب هر توزیعی ( حالا شما back box رو مثال زدید ) تهیه ی فضای کافی برای نصب هست .
مرحله ی دوم آشنایی با مفاهیم پارتیشن بندی و انواع پارتیشن ها هست که این نکته بسیار ضروری می باشد و هم در داخل ویندوز و هم در داخل گنو لینوکس به کارتون میاد . پس قبل از هر کاری باید با مفاهیم پارتیشن بندی آشنا باشید . لذا پیشنهاد می کنم قسمت 104.1 Create partitions and files ystems از آموزش زیر رو مطالعه کنید .
آموزش فارسی LPIC 1 : قسمت چهارم
همون طور که خودتون هم گفتید . رعایت تمامی این موارد باعث میشه تا هاردتون خدای نکرده فرمت نشه . این دو مرحله رو طی کنید جلوتر به آموزش نصب هم خواهیم رسید .
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط Bl4ck M4n
خوب دادش
مثل الان درایور D خالی چجوری 20 گیگ اضافه کنم و یک درایور دیگه بسازم
پاسخ
طبق گفته هاتون شما 2 تا هارد دارید . پس برای این که بعدا مشکلی در گراب نداشته باشید پیشنهاد می کنم . توزیع گنو لینوکسی خودتون رو داخل هاردی نصب کنید که ویندوز هم در آن نصب است .

در داخل ویندوز خودتون مسیر زیر رو طی کنید و یک عکس ازش بزارید :

استارت منو رو باز کنید و روی my computer راست کنید و گزینه ی manage رو انتخاب کنید .

در پنجره ی Computer management از قسمت سمت چپ روی گزینه ی Disk management کلیک کنید و از صفحه عکس بگیرید و قرار دهید .

به عکس زیر به عنوان نمونه توجه کنید :

[عکس: attachment.php?aid=19]

من در این عکس بالا . یک هارد دارم و با یک پارتیشن که همان درایو C است . شما فرمودید که 2 هارد دارید . پس باید با دو عبارت Disk 0 و Disk 1 مواجه بشید .

عکس این قسمت رو بزارید تا بگم کدوم پارتیشن رو به دو 2 قسمت تقسیم کنید .

موفق باشید

فایل‌های پیوست
.jpg   001.jpg (اندازه 134 KB / تعداد دانلود: 59)
پاسخ
دادش اینم یک عکس برات گرفتم

فایل‌های پیوست
.png   400.png (اندازه 110/83 KB / تعداد دانلود: 9)
پاسخ
درایو C شما داخل هارد شماره 0 قرار داره و همون طور که گفتیم بهتر هست که توزیع گنو لینوکسی خودتون رو در همین هارد نصب کنید تا بعدا دچار مشکل نشید . پس پیشنهاد من این است که :

1. درایو E تون رو داخلی کنید . مثلا کپی کنید داخل درایو D

2. حجم پارتیشن E شما 40 گیگ است . می تونید این کار رو نکنید و همش رو به توزیع خودتون اختصاص بدید .

3. اما اگه می خواهید یک پارتیشن 25 گیگی درست کنید . در همین پنجره روی درایو E راست کلیک کنید و گزینه ی Delete Volume رو انتخاب کنید . ( بعد از این که از اطلاعاتش رو کپی کردید توی یک درایو دیگه )

4. حال روی فضای خالی ای که ایجاد شده راست کلیک کنید و گزنه ی New Simple Volume رو بزنید .

5. از قسمت Simple volume size in MB عدد 25000 رو وارد کنید و next کنید .

6. در مرحله ی بعد روی گزینه ی Do not assign a drive letter or drive path رو انتخاب کنید و next کنید .

7. در مرحله ی بعد روی گزینه ی Do not format this volume کلیک کنید و next رو بزنید .

8. و در نهایت هم finish

حالا می بینید که یک تیکه پارتیشن خالی و آماده برای نصب توزیع گنو لینوکسی دارید

این مراحل را انجام بدید . اگر مشکلی نبود به سراغ نصب می ریم .  Heart

موفق باشید
پاسخ
خوب دوست عزیز همین مراحلی که گفتی من رفتم اوکی شد

اینم عکس

فایل‌های پیوست
.png   1.png (اندازه 37/8 KB / تعداد دانلود: 5)
پاسخ
بسیار عالی

حالا سیستم رو ریست کنید و dvd توزیع رو داخل دستگاه بزارید و بوتش کنید

در اولین مرحله یک صفحه برای شما لود می کنه که اولین گزنینه رو انتخاب کنید تا به صورت live cd توزیع رو بالا بیارید .

وقتی توزیع بالا آمد . از روی Desktop روی گزینه ی Install Backbox کلیک کنید تا صفحه ی نصب براتون لود بشه

مراحل نصب :

1. ابتدا زبان رو انتخاب کنید که پیش فرض بر روی en هست . همین رو انتخاب و next کنید

2. پیشنهاد می کنم دسترسی سیستم رو از اینترنت قطع کنید و هم چنین تیک هیچ کدوم از گزینه های Download update while installing و install this third partly software رو نزنید تا مراحل نصب زود تر انجام بشه

3. در مرحله ی بعد حتما روی گزینه ی Something else کلیک کنید .

4. اما نصب بر روی هارد دیسک . دقت کنید که شما می خواهید روی هارد دیسک اولتون نصب کنید یعنی disk 0 و روی پارتیشن 25 گیگی که ساخته اید .

پس توجه کنید پارتیشنی رو select کنید که حجم آن 25 گیگ است و هیچ type ای برای آن درج نشده است .

با توجه به سیستم شما . شما یک درایو F با حجم 26 گیگ روی هارد دیسک دوم خودتون دارید که فرمت این پارتیشن NTFS می باشد . پس توجه کنید که اشتباهی این پارتیشن رو انتخاب نکنید .

بعد از این که پارتیشن مورد نظر خودتون رو Select کردید . روی گزنه ی Add کلیک کنید .

حال قسمت use as رو همون حالت پیش فرض یعنی ext4 رها کنید

و قسمت mount point رو / انتخاب کنید . و ok کنید .

قسمت بعدی که باید به آن توجه کنید Device for boot loader installation است که باید همون هارد دیسک 74 گیگابایتی خودتون رو انتخاب کنید . که به صورت پیش فرض هم همین انتخاب شده است .

در آخر روی Install now کلیک کنید .

پیشنهاد می کنم قبل از این که روی install now کلیک کنید یک عکس از این مرحله بگیرید تا چک کنیم یک وقت پارتیشن دیگه ای رو اشتباهی فرمت نکنید
پاسخ
اینم عکس برادر

کد:
http://upload7.ir/viewer.php?file=03824473376063796445.jpg

کد:
http://upload7.ir/viewer.php?file=11703312859937971826.jpg
پاسخ
داخل error نوشته شده No root file system is defined

دلیلش هم این جاست که وقتی پارتیشنتون رو select کردید روی change کلیک نکردید و قسمت mount point رو به درستی وارد نکردید .

طبق همون روشی که گفتیم پیش برید و قسمت mount point رو هم / وارد کنید .

در مراحل بعد محل سکونت رو وارد کنید ( به عنوان مثال ایران / تهران )

سپس زبان رو انتخاب کنید که به صورت پیش فرض براتون persian رو میاره ( اگه ایران رو در مرحله ی قبل انتخاب کرده باشید )

حال کافیست یوزر و پسورد برای خودتون درست کنید

تمام ! منتظر بمونید تا نصب تموم بشه و در آخر سیستم رو ریست کنید .

موفق باشید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما | انجمن تخصصی او اس لرن | بازگشت به بالا | | حالت آرشیو | پیوند سایتی آراِس‌اِس